Μαθήματα Στην παρακάτω σελίδα μπορείτε να δείτε τη λίστα μαθημάτων που διδάσκονται στο Δ.Π.Μ.Σ. "Διοίκηση Επιχειρήσεων & Πληροφοριακά Συστήματα". Μαθήματα ανά εξάμηνο σπουδών

Διάλεξη στις 16-1-2018

28 Μαρτίου 2024

Αίθουσα τελετών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης

18:00

Τα Τμήματα Μαθηματικών και Πληροφορικής της Σχολής Θετικών Επιστημών του ΑΠΘ διοργάνωσε διάλεξη του Δρ.Κωνσταντίνου Δασκαλάκη, Καθηγητή της Επιστήμης των Υπολογιστών στο ΜΙΤ, με θέμα:

Τεχνητή Νοημοσύνη: Tο μέλλον τώρα;

που πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 16 Ιανουαρίου 2018, στις 18:00, στην αίθουσα τελετών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

Η ομιλία, χωρίς προαπαιτούμενες τεχνικές γνώσεις για το κοινό, εστιάζει στην πρόσφατη έκρηξη στις εφαρμογές της τεχνητής νοημοσύνης, καθώς επίσης και τις επιστημονικές, ηθικές και φιλοσοφικές προκλήσεις που έχουν προκύψει από την έκρηξη αυτή.

Σύντομο βιογραφικό του ομιλητή